was successfully added to your cart.

Országúti bajnokságok 2017 – körkép

Talán úgy illendő, hogy egy ilyen hétvége után egy helyen lehessen látni a bajnoki dobogókat. Legyen szó női vagy férfi versenyről, időfutamról vagy mezőnyversenyről, összegyűjtöttük a jelentősebb országok eredményeit, és itt-ott még aktuális képet is tettünk melléjük a lehető legautentikusabb forrásokból. Mondanánk, hogy jó szórakozást a cikkhez, de ez nem könnyen emészhető 🙂

Ausztria

Női időfutam:

  1. Martina Ritter (Drops)
  2. Manuela Hartl
  3. Astrid Magnet

Női mezőnyverseny:

  1. Martina Ritter (Drops)
  2. Christina Perchtold (Cervelo-Bigla)
  3. Barbara Mayer

Férfi időfutam:

  1. Georg Preidler (Team Sunweb)
  2. Matthias Brändle (Trek-Segafredo)
  3. Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Gregor Mühlberger (Bora-Hansgrohe)
  2. Lukas Pöstlberger (Bora-Hansgrohe)
  3. Michael Gogl (Trek-Segafredo)
Belgium

Női időfutam:

  1. Ann-Sophie Duyck (Drops)
  2. Isabelle Beckers (Lotto Soudal Ladies)
  3. Julie van de Velde

Női mezőnyverseny:

  1. Jolien D’Hoore (Wiggle High5)
  2. Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies)
  3. Kelly Druyts (Sport Vlaanderen)

Férfi időfutam:

  1. Yves Lampaert (Quick-Step)
  2. Victor Campenaerts (LottoNL-Jumbo)
  3. Ben Hermans (BMC)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Oliver Naesen (AG2R)
  2. Sep Vanmarcke (Cannondale)
  3. Jasper Stuyven (Trek-Segafredo)
Belarusz

Női időfutam:

  1. Tatsiana Sharakova (Minsk)
  2. Ina Savenka
  3. Polina Pivovarova

Női mezőnyverseny:

  1. Tatsiana Sharakova (Minsk)
  2. Ksenia Tuhai (BePink)
  3. Polina Pivovarova

Férfi időfutam:

  1. Stanislau Bazkhou (Minsk)
  2. Anton Muzychkin (Minsk)
  3. Yauhen Sobal (Minsk)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Nikolai Shumov
  2. Anton Ivashkin (Minsk)
  3. Alexandr Riabushenko
Csehország

Női időfutam:

  1. Nikola Nosková (BePink)
  2. Jarmila Machacova
  3. Tereza Korvasova

Női mezőnyverseny:

  1. Nikola Noskova (BePink)
  2. Lucie Hochmann
  3. Jarmila Machacova

Férfi időfutam:

  1. Jan Bárta (Bora-Hansgrohe)
  2. Petr Vakoc (Quick-Step)
  3. Josef Cerny (Elkov-Author)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Zdenek Stybar (Quick-Step)
  2. Josef Cerny (Elkov-Author)
  3. Petr Vakoc (Quick-Step)
Dánia

Női időfutam:

  1. Cecilie Uttrup Ludwig (Cervelo-Bigla)
  2. Pernille Mathiesen (VéloCONCEPT)
  3. Louise Norman Hansen

Női mezőnyverseny:

  1. Camilla Mollebro (VéloCONCEPT)
  2. Trine Andersen
  3. Louise Holm

Férfi időfutam:

  1. Martin Toft Madsen (BHS)
  2. Kasper Asgreen (VéloCONCEPT)
  3. Mikkel Bjerg (Giant-Castelli)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Mads Pedersen (Trek-Segafredo)
  2. Nicolai Brochner (Riwal Platform)
  3. Alexander Kamp (VéloCONCEPT)
Észtország

Női időfutam:

  1. Liisi Rist
  2. Mari-liis Möttus
  3. Liisa Ehrberg

Női mezőnyverseny:

  1. Kelly Kalm (CFC Spordiklubi)
  2. Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi)
  3. Merili Sirvel (Kalevi Jalgrattakool)

Férfi időfutam:

  1. Silver Mäoma
  2. Gert Jőeäär (CFC Spordiklubi)
  3. Norman Vahtra

Férfi mezőnyverseny:

  1. Gert Jőeäär (CFC Spordiklubi)
  2. Alo Jakin (HP BTP – Auber93)
  3. Rein Taaramäe (Katusha – Alpecin)
Finnország

Női időfutam:

  1. Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla)
  2. Sari Saarelainen
  3. Laura Vainionpää

Női mezőnyverseny:

  1. Lotta Lepistö (Cervelo-Bigla)
  2. Minna-Maria Kangas
  3. Sari Saarelainen

Férfi időfutam:

  1. Sasu Halme
  2. Matti Helminen
  3. Samuel Pökälä

Férfi mezőnyverseny:

  1. Matti Manninen (Fixit.no)
  2. Jaakko Hänninen
  3. Sasu Halme
Franciaország

Női időfutam:

  1. Audrey Cordon (Wiggle High5)
  2. Séverine Eraud (FDJ)
  3. Aude Biannic (FDJ)

Női mezőnyverseny:

  1. Charlotte Bravard (FDJ)
  2. Amelie Rivat-Mas (Lares)
  3. Marjolaine Bazin (SAS-Macogep)

Férfi időfutam:

  1. Pierre Latour (AG2R)
  2. Yoann Paillot
  3. Anthony Roux (FDJ)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Arnaud Démare (FDJ)
  2. Nacer Bouhanni (Cofidis)
  3. Jeremy Leveau (Roubaix-Lille)
Hollandia

Női időfutam:

  1. Annemiek van Vleuten (Orica-Scott)
  2. Ellen van Dijk (Team Sunweb)
  3. Anna van der Breggen (Boels Dolmans)

Női mezőnyverseny:

  1. Chantal Blaak (Boels Dolmans)
  2. Anouska Koster (WM3 Energie)
  3. Floortje Mackaij (Team Sunweb)

Férfi időfutam:

  1. Tom Dumoulin (Team Sunweb)
  2. Stef Clement (LottoNL Jumbo)
  3. Robert Gesink (LottoNL Jumbo)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Ramon Sinkeldam (Team Sunweb)
  2. Wouter Wippert (Cannondale)
  3. Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo)
Horvátország

Női időfutam:

  1. Mia Radotic (BTC)
  2. Natasa Sustic

Női mezőnyverseny:

  1. Mia Radotic (BTC)
  2. Gloria Musa
  3. Alessandra Musa

Férfi időfutam:

  1. Matija Kvasina (Felbermayr-Simplon Wels)
  2. Bruno Radotic
  3. Bojan Gunjevic

Férfi mezőnyverseny:

  1. Josip Rumac (Synergy Baku)
  2. Matija Kvasina (Felbermayr-Simplon Wels)
  3. Bruno Radotic
Írország

Női időfutam:

  1. Eileen Burns
  2. Kelly Murphy
  3. Eve McCrystal

Női mezőnyverseny:

  1. Lydia Boylan (Team WNT)
  2. Lauren Creamer (NCC Group – Kuota – Torrel)
  3. Ellen McDermott (EDCO Continental)

Férfi időfutam:

  1. Ryan Mullen (Cannondale)
  2. Nicolas Roche (BMC)
  3. Marcus Christie

Férfi mezőnyverseny:

  1. Ryan Mullen (Cannondale)
  2. Christopher McGlinchey
  3. Conor Dune (Aquablue)
Izrael

Női időfutam:

  1. Shani Bloch-Davidov (VéloCONCEPT)
  2. Rotem Gafinovitz (WM3 Energie)
  3. Paz Bash

Női mezőnyverseny:

  1. Omer Shapira (Giusfredi Bianchi)
  2. Paz Bash
  3. Shani Bloch-Davidov (VéloCONCEPT)

Férfi időfutam:

  1. Guy Sagiv
  2. Omer Goldstein
  3. Anton Michaelov

Férfi mezőnyverseny:

  1. Roy Goldstein (Israel Cycling Academy)
  2. Itmar Einhorn
  3. Aviv Yechezkel (Israel Cycling Academy)
Kanada

Női időfutam:

Kedden!

Női mezőnyverseny:

  1. Allison Beveridge (Rally)
  2. Kirsti Lay (Rally)
  3. Alison Jackson (BePink)

Férfi időfutam:

Kedden!

Férfi mezőnyverseny:

  1. Matteo Dal-Cin (Rally)
  2. Marc-Antoine Soucy (Garneau – Québecor)
  3. Pier-André Coté (Silber Pro Cycling)
Kazahsztán

Női időfutam:

  1. Natalya Sokovnina (Servetto Giusta)
  2. Yekaterina Yuraitis
  3. Makhabbat Umutzhanova (Astana)

Női mezőnyverseny:

  1. Tatyana Geneleva (Astana)
  2. Faina Potapova
  3. Amiliya Iskakova (Astana)

Férfi időfutam:

  1. Zhandos Bizhigitov (Astana)
  2. Nikita Stalnov (Astana)
  3. Artyom Zakharov (Astana)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Artyom Zakharov (Astana)
  2. Alisher Zhumakan
  3. Grigoriy Shtein (Astana)
Lengyelország

Női időfutam:

  1. Katarzyna Pawlowska (Boels Dolmans)
  2. Alicja Ratajczak (UKS Colnago Jedynka Kórnik)
  3. Agnieszka Skalniak (Astana)

Női mezőnyverseny:

  1. Karolina Karasiewicz
  2. Monika Brzezna
  3. Anna Plichta (WM3 Energie)

Férfi időfutam:

  1. Michal Kwiatkowski (Team Sky)
  2. Marcin Bialoblocki (CCC)
  3. Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Adrian Kurek (CCC)
  2. Marek Rutkiewicz (Wibatech)
  3. Emauel Piaskowy (Team Hurom)
Lettország

Női időfutam:

  1. Lija Laizane (Aromitalia Vaiano)
  2. Lelde Ardave
  3. Viktorija Sipovica

Női mezőnyverseny:

  1. Lija Laizane (Aromitalia Vaiano)
  2. Viktorija Sipovica
  3. Madara Furmane

Férfi időfutam:

  1. Aleksejs Saramotins (Bora-Hansgrohe)
  2. Toms Skujins (Cannondale)
  3. Krists Neilands (Israel Cycling Academy)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Krists Neilands (Israel Cycling Academy)
  2. Kaspars Sergis
  3. Viesturs Luksevics (Rietumu Banka)
Litvánia

Női időfutam:

  1. Ernesta Strainyte
  2. Justina Jovaisyte
  3. Ieva Venckuté

Női mezőnyverseny:

  1. Daiva Tuslaite (Alé Cipollini)
  2. Rasa Leleivyte (Aromitalia Vaiano)

Férfi időfutam:

  1. Ignatas Konovalovas (FDJ)
  2. Gediminas Bagdonas (AG2R)
  3. Raimondas Rumsas

Férfi mezőnyverseny:

  1. Ignatas Konovalovas (FDJ)
  2. Gediminas Bagdonas (AG2R)
  3. Darijus Dzervus
Luxemburg

Női időfutam:

  1. Christine Majerus (Boels Dolmans)
  2. Elise Maes (WNT Pro Cycling)
  3. Chantal Hoffmann (Lotto Soudal Ladies)

Női mezőnyverseny:

  1. Christine Majerus (Boels Dolmans)
  2. Elise Maes (WNT Pro Cycling)

Férfi időfutam:

  1. Jean-Pierre Drucker (BMC)
  2. Bob Jungels (Quick-Step)
  3. Alex Kirsch (Veranclassic)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Bob Jungels (Quick-Step)
  2. Alex Kirsch (Veranclassic)
  3. Ben Gastauer (AG2R)
Magyarország

Női időfutam:

  1. Király Mónika (S.C. Michela Fanini Rox)
  2. Kapott Szonja (DeGaVi Tipográfia)
  3. Kenyó Anita (Dr. Bátorfi-Agria KTK)

Női mezőnyverseny:

  1. Király Mónika (S.C. Michela Fanini Rox)
  2. Kapott Szonja (DeGaVi Tipográfia)
  3. Temela Eszter (Epronex – Bike Hungary)

Férfi időfutam:

  1. Pelikán János (Amplatz-BMC)
  2. Peák Barnabás (DKSI)
  3. Dér Zsolt (Vorarlberg)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Lovassy Krisztián (Differdange Losch)
  2. Dér Zsolt (Vorarlberg)
  3. Hartmann József (Szekszárd)

56/12 – 520w a kordonok nem bírták.

A post shared by Janos Pelikan (@pofijanika) on

Nagy-Britannia

Női időfutam:

  1. Claire Rose (Visit Dallas – DNA)
  2. Hannah Barnes (Canyon-SRAM)
  3. Katie Archibald (WNT Pro Cycling)

Női mezőnyverseny:

  1. Elizabeth Deignan (Boels Dolmans)
  2. Katie Archibald (WNT Pro Cycling)
  3. Hannah Barnes (Canyon-SRAM)

Férfi időfutam:

  1. Stephen Cummings (Dimension Data)
  2. Alex Dowsett (Movistar)
  3. James Gullen (JLT Condor)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Stephen Cummings (Dimension Data)
  2. Christopher Lawless (Axeon Hagens Berman)
  3. Ian Bibby (JLT Condor)
Németország

Női időfutam:

  1. Trixi Worrack (Canyon-SRAM)
  2. Lisa Brennauer (Canyon-SRAM)
  3. Stephanie Pohl (Cervelo-Bigla)

Női mezőnyverseny:

  1. Lisa Klein (Cervelo-Bigla)
  2. Lisa Brennauer (Canyon-SRAM)
  3. Charlotte Becker (Hitec)

Férfi időfutam:

  1. Tony Martin (Katusha-Alpecin)
  2. Jasha Sütterlin (Movistar)
  3. Nils Politt (Katusha-Alpecin)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Marcus Burghardt (Bora-Hansgrohe)
  2. Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe)
  3. John Degenkolb (Trek-Segafredo)
Norvégia

Női időfutam:

  1. Vita Heine (Hitec)
  2. The Thorsen (Hitec)
  3. Katrine Aalerud (Hitec)

Női mezőnyverseny:

  1. Vita Heine (Hitec)
  2. Katrine Aalerud (Hitec)
  3. AIngrid Lorvik

Férfi időfutam:

  1. Edvald Boasson Hagen (Dimension Data)
  2. Andreas Vangstad (Sparebanken)
  3. Kristoffer Skjerping (Joker Icopal)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Rasmus Tiller (Joker Icopal)
  2. Sven Erik Bystrom (Katusha Alpecin)
  3. Bjornar Overland (Fixit.no)
Olaszország

Női időfutam:

  1. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)
  2. Elena Cecchini (Canyon-SRAM)
  3. Silvia Valsecchi (BePink)

Női mezőnyverseny:

  1. Elisa Longo Borghini (Wiggle High5)
  2. Giorgia Bronzini (Wiggle High5)
  3. Soraya Paladin (Alé Cipollini)

Férfi időfutam:

  1. Gianni Moscon (Team Sky)
  2. Fabio Felline (Trek-Segafredo)
  3. Manuel Quinziato (BMC)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Fabio Aru (Astana)
  2. Diego Ulissi (UAE)
  3. Rinaldo Nocentini (Sporting)
Oroszország

Női időfutam:

  1. Ksenyia Tsymbalyuk
  2. Anastasiia Pliaskina
  3. Margarita Syradoeva

Női mezőnyverseny:

  1. Anastasia Iakovenko
  2. Karina Kasenova
  3. Svetlana Kuznetsova

Férfi időfutam:

  1. Ilnur Zakarin (Katusha-Alpecin)
  2. Maxim Belkov (Katusha-Alpecin)
  3. Anton Vorobyev (Gazprom-RusVelo)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Alexander Porsev (Gazprom RusVelo)
  2. Artem Nych (Gazprom RusVelo)
  3. Sergey Shilov (Lokosphinx)
Portugália

Női időfutam:

Nincs információ

Női mezőnyverseny:

Nincs információ

Férfi időfutam:

  1. Domingos Goncalves (Radio Boavista)
  2. Rafael Reis (Caja Rural)
  3. Sérgio Paulinho (Efapel)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Ruben Guerreiro (Trek-Segafredo)
  2. Rui Vinhas (W52 Porto)
  3. Ricardo Vilela (Manzana Postobon)

Wondering how @santinisms will design my New Jersey #stripey #chuffed

A post shared by Lizzie D (@l_deignan) on

Románia

Női időfutam:

  1. Ana Covrig (Fassa Bortolo)
  2. Marike Tache
  3. Estera Coteata

Női mezőnyverseny:

  1. Ana Covrig (Fassa Bortolo)
  2. Miriam Stan
  3. Ana-Maria Coteata

Férfi időfutam:

  1. Eduard Grosu (Nippo – Vini Fantini)
  2. Daniel Crista (Christina Jewelry)
  3. Jozsef-Attila Malnasi

Férfi mezőnyverseny:

  1. Marius Petrache
  2. Valentin Plesea
  3. Emil Dima
Spanyolország

Női időfutam:

  1. Lourdes Oyarbide (Bizkaia-Durango)
  2. Margarita Garcia (Bizkaia-Durango)
  3. Sheyla Gutierrez (Cylance)

Női mezőnyverseny:

  1. Sheyla Gutierrez (Cylance)
  2. Margarita Gercia (Bizkaia-Durango)
  3. Ane Santesteban (Alé Cipollini)

Férfi időfutam:

  1. Jonathan Castroviejo (Movistar)
  2. Mikel Landa (Team Sky)
  3. Jesus Herrada (Movistar)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Jesus Herrada (Movistar)
  2. Alejandro Valverde (Movistar)
  3. Ion Izagirre (Bahrain-Merida)
Svájc

Női időfutam:

  1. Marlen Reusser
  2. Marcia Eicher-Vouets
  3. Nicole Hanselmann (Cervelo-Bigla)

Női mezőnyverseny:

  1. Nicole Hanselmann (Cervelo-Bigla)
  2. Marlen Reusser
  3. Jutta Stienen

Férfi időfutam:

  1. Stefan Küng (BMC)
  2. Silvan Dillier (BMC)
  3. Théry Schir (Vorarlberg)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Silvan Dillier (BMC)
  2. Stefan Küng (BMC)
  3. Kilian Frankiny (BMC)
Svédország

Női időfutam:

  1. Lisa Norden
  2. Asa Lundstrom
  3. Hanna Nilsson (BTC)

Női mezőnyverseny:

  1. Sara Penton (VéloCONCEPT)
  2. Ida Erngren
  3. Hanna Nilsson (BTC)

Férfi időfutam:

  1. Tobias Ludvigsson (FDJ)
  2. Alexander Wetterhall (Tre Berg-Postnord)
  3. Hampus Anderberg (Christina Jewelry)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Kim Magnusson (Tre Berg-Postnord)
  2. Richard Larsen (Tre Berg-Postnord)
  3. Alexander Wetterhall (Tre Berg-Postnord)
Szlovénia

Női időfutam:

  1. Ursa Pintar (BTC)
  2. Polona Batagelj (BTC)
  3. Alenka Novak

Női mezőnyverseny:

  1. Polona Batagelj (BTC)
  2. Spela Kern (Bizkaia-Durango)
  3. Ursa Pintar (BTC)

Férfi időfutam:

  1. Jan Polanc (UAE)
  2. Gregor Gazvoda (Adria Mobil)
  3. Marko Pavlic

Férfi mezőnyverseny:

  1. Luka Mezgec (Orica-Scott)
  2. Grega Bole (Bahrain-Merida)
  3. Matej Mohoric (UAE)
Szlovákia

Női időfutam:

  1. Janka Stevkova
  2. Lucia Valachova
  3. Tereza Medvedova (BePink)

Női mezőnyverseny:

  1. Alzbeta Pavlendova
  2. Janka Stevkova
  3. Tereza Medvedova (BePink)

Férfi időfutam:

  1. Marek Canecky (Amplatz-BMC)
  2. Patrik Tybor (Dukla Banska Bystrica)
  3. Adrian Babic

Férfi mezőnyverseny:

  1. Juraj Sagan (Bora-Hansgrohe)
  2. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe)
  3. Erik Baska (Bora-Hansgrohe)
Ukrajna

Női időfutam:

  1. Yevgenia Vysotska (Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti)
  2. Hanna Solovey (Parkhotel Valkenburg)
  3. Tetyana Riabchenko (Lensworld – Kuota)

Női mezőnyverseny:

  1. Yevgenia Vysotska (Conceria Zabri-Fanini-Guerciotti)
  2. Tetyana Riabchenko (Lensworld – Kuota)
  3. Olga Shekel

Férfi időfutam:

  1. Oleksandr Polivoda (Kolss)
  2. Andriy Vasylyuk (Kolss)
  3. Oleksandr Prevar (Kolss)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Vitaliy Buts (Kolss)
  2. Andrii Bratashchuk (Kolss)
  3. Oleksandr Polivoda (Kolss)
USA

Női időfutam:

  1. Amber Neben (VéloCONCEPT)
  2. Lauren Stephens (Tibco)
  3. Leah Thomas (Sho-Air Twenty20)

Női mezőnyverseny:

  1. Amber Neben (VéloCONCEPT)
  2. Coryn Rivera (Team Sunweb)
  3. Ruth Winder (UHPC)

Férfi időfutam:

  1. Joey Rosskopf (BMC)
  2. Brent Bookwalter (BMC)
  3. Neilson Powless (Axeon Hagens Berman)

Férfi mezőnyverseny:

  1. Larry Warbasse (Aquablue)
  2. Neilson Powless (Axeon Hagens Berman)
  3. Alexey Vermeulen (LottoNL Jumbo)

Most már kiművelődtetek a bajnokokból, lehet visszamenni tekerni 🙂 Mindenkinek – a magyaroknak különösen – gratulálunk!

Amikor pihentek, ajánljuk magunkat mindenféle platformunkon – Facebook, Insta, Tumblr vagy éppen Twitter!

Reagálhatsz Facebookkal!
Share